Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Rudarenje tutorijali za pocetnike i sve sto je potrebno da bi krenuli
STRANA 1 OD 7  
pmfrulez Rudarenje tutorijali za pocetnike i sve sto je potrebno da bi krenuli 27.12.2013. 18:30 T56110

status: user
broj poruka: 994
Drustvo vec neko vreme razmisljao i googlao sam o ovome...dali se isplati ,dali je istina i slicne stvari
chinjenica je da se do kesha moze doci samo je pitanje koliko se bas tim hardverom koji posedujemo moze zaraditi za mesec dana...znam da postoji tema na benchmark forumu

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?300292-LITECOIN-kako-shta-gde-i-druga-pitanja-odgovori

ali bi ipak hteo da neko ko se ovim bavi napise na sto prostiji nacin sta je potrebno i kako se podesavaju programi kojim se rudari znaci da objasni jer nemam pojma o ovome najiskrenije i ne stidim se toga...

i molim ljude koji nemaju nista pametno da napisu vezano za ovu temu da ne smaraju...


kreirao sam litecoin novcanik sifrovao ga instalirao cg miner prepravljao neke fajlove po upustvima sa neta i pustio grafiku u rad video sam da baca blizu 300Khash/s. ali nisam imao mogucnost da vidim gde idu novcici i koliko je novcica zaradjeno pa sam sve to lepo obrisao i resio da krenem ispocetka ...ostavio sam samo novcanik :)




Phenom IIx4 955/Asus M5A97 PRO/Sapphire HD 6870/Seagate 1TB/Black Shark 8GB/1866MHz/LC Powe LC6650GP3/NZXT Lexa S
Potreba da se uvek bude upravu je siguran znak glupog coveka...neki ljudi na ovom forumu ce se sigurno prepoznati
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- - - 27.12.2013. 18:46 #534319

status: user
broj poruka: 6083
Cuh pre 10ak dana da se prepolovila vrednost novcica, stoga puni oglasi grafickih u paru, ovih high end. Sa tom kartom se ne bi nagledao para x)

LG 42LD420, Phenom II x4 965be, Gigabyte 970A-UD3, ASUS 560ti DCII/2DI/1GD5
G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600, G.Skill Sniper SSD 120GB, Samsung SpinPoint F3 1TB, CFT-600-14CS, NZXT Apollo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 27.12.2013. 18:53 #534320

status: user
broj poruka: 994
treba biti uporan...kupio sam dva koda za bf4 od lika koji se baavi ovim stvarima reko mi je da se sa dobrom opremom moze zaraditi velika svota novca ...i da je napravio ogromnu gresku kad je digo 12000 dolara pri vrednosti btc od 250dolara a da je sacekao samo mesec dana mogo je da uzme 48000

trenutno je u guzvi ali je rekao da ce mi do detalja objasniti sve posle praznika pa cu to i podeliti ovde ako se pre toga ne snadjem ovde ako ima ljudi koji mogu daobjasne...uveo je dva drugara u posao i digli su oko 10000 dolara za par meseci nije mi rekao koja oprema je upitanju



Phenom IIx4 955/Asus M5A97 PRO/Sapphire HD 6870/Seagate 1TB/Black Shark 8GB/1866MHz/LC Powe LC6650GP3/NZXT Lexa S
Potreba da se uvek bude upravu je siguran znak glupog coveka...neki ljudi na ovom forumu ce se sigurno prepoznati

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.12.2013. 18:54 #534321

status: user
broj poruka: 4739

Mani se corava posla. To je najpametnije sto mozes da cujes vezano za ovu temu.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK @pmfrulez 27.12.2013. 19:38 #534329

status: user
broj poruka: 989

brate, kad vidiš tog lika pijemo pivo - priča zdrava, pre 10ak god. sam na e-gold-u apio leeeeeeeeeepu kintu...


i3-4340 | H60 | Z87 Pro3 | TridentX | 840 Pro | AX750 | Stryker | U2311H | G15+G9 | C920 | ATP3
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez moze li neko 27.12.2013. 20:29 #534336

status: user
broj poruka: 994
da izračuna koliko se dolara moze iskopati mesecno brzinom od 300k pri ceni btc,a od 1000dolara to me zanima znaci sa svim odbicima i skidanjima od menjacnice do banke?


Phenom IIx4 955/Asus M5A97 PRO/Sapphire HD 6870/Seagate 1TB/Black Shark 8GB/1866MHz/LC Powe LC6650GP3/NZXT Lexa S
Potreba da se uvek bude upravu je siguran znak glupog coveka...neki ljudi na ovom forumu ce se sigurno prepoznati

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Hahahahaa oce narod leba bez motike... 27.12.2013. 21:02 #534338

status: user
broj poruka: 9369
Ja danas prodao 3 kom R9 280 i 4 kom R9 270 na putu do kuce... :-))
Znaci droga :-)
Sto se tice toga, koliko mozes da zaradis, reci cu ti kada prodam jos ovo R9 270 sto mi je ostalo...
PS. Cifra pocinje sa Q.... .-)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 27.12.2013. 21:10 #534339

status: user
broj poruka: 1577
Malo sam i ja istraživao što se tiče rudarenja i sam pokušavao još pre ali nije me nešto mnogo baš ni zadivilo.

Koliko sam video nije tu neka velika zarada. Tu bi se zaradilo kada bi bilo jedno 10 mašina koje bi bile povezane na alternativni izvor energije i koje bi 24 časa dnevno rudarile.

Evo baš sam upravo računao za bitcoin (jedna od mnogih kripto valuta) i izračunao sam da bih zaradio negde oko 10 do 11 dolara za celu godinu sa trenutnom konfiguracijom. Možda imam stariji komp ali ne verujem da bi se situacija drastično popravila ako bih nabavio i daleko moćniju mašinu.

Za druge kripto valute ne znam kakva je situacija. Možda je bolja ali nisam baš nešto ubeđen.

Još jedna stvar koja mi se ne sviđa je to što je kompjuter neupotrebljiv tokom rudarenja tako da ako nešto moraš da uradiš odmah gubiš i pare.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug Branko Dragaš o `rudarenju` 27.12.2013. 21:27 #534347

status: user
broj poruka: 978
http://www.dragas.biz/index.php?option=com_content&view=article&id=10019:bitcoin&catid=104:komentari&Itemid=69


option=com_content&view=article&id=10019:bitcoin&catid=104:komentari&Itemid=69
AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 27.12.2013. 22:01 #534357

status: user
broj poruka: 853
Po komentarima ovih sa bencha, oni ispadose da tamo vrte lovu, i mene je bas zanimalo, i citao sam tamo o BTC ne o LTC kao sto je pitano u ovoj temi.... Svi su nesto tajanstveni, ko da je neka sekta, iz fazona jos im samo fale pocetnici da ih pitaju i da im kradu bitcoine po pool-ovima :)! Ma corava posla, da bi krenuo to i zaradjivao moras da imas opremu od 2,3 hiljade evra i onda da se pokusa da se vrate pare i nesto zaradi, mozes cak i da iznajmis opremu, pogledaj http://www.butterflylabs.com/

Poz.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.12.2013. 22:04 #534358

status: user
broj poruka: 4739

Bratte, vidimo se, baki, e. Uzeh lepu kintu pre 20 godina od Dafine. Ili bese od Jezde? Nema veze bato. Lepa prica.
Javi pa pijemo. Vinjak cemo brate.

A sad ozbiljno. Moze mnogo da se zaradi. Bas postavljam uputstvo u oglase.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 27.12.2013. 22:13 #534363

status: user
broj poruka: 3529
Pre nego sto sam resio da prodam moju proslu kartu, 7970, razmisljao sam da je spakujem u jednu masinu i da je pustim da rudari i tako i zaradim nesto. Danima sam se informisao, i na kraju dosao do zakljucka da rudarenje za bitcoin je polako postalo ne popularno za male igrace, vec to rade iskljucivo samo oni koji imaju dosta hardware-a koji mogu da uposle za to.
Sada glavnu igru za male igrace igra LiteCoin, i stvari stoje ovako, sa jednom 7970/7950 moze da se iskopa ~150 dolara mesecno.
E sad, kad se pogleda ta cifra od oko 150 dolara, to i nije mala cifra, ali kada se zna da jedna takva karta mora da radi 24/7 pod punim opterecenjem ceo mesec, i da vuce 300+ W, postavlja se pitanje koliko je to zapravo isplativo ?

Po meni, jedina logicna varijanta bi bila da imas recimo 8-10 karti, sto je opet ogromno ulaganje, jer nisu samo karte u pitanju, tu su i ploce, cpu, napajanja... itd..., ili da imas manji broj, jednu/dve, ali da ne placas struju. Ovo je neko moje, logicno, vidjenje, pa nek se javi neko ko ima iskustva, zeleo bih bas da cujem.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Razumem se u to kako rudariti 27.12.2013. 22:18 #534366

status: user
broj poruka: 2996
I jesam neko vreme bio na jednom mining pool-u, ali sam se manuo toga dosta brzo jer su stvarno corava posla, plus za ozbiljniji posao, ako se ovo moze uopste nazvati poslom, potrebna su velika ulaganja.

E sada, ono sto vec nekoliko godina nisam uspeo da provalim, jer je prilicno mistifikovano, je to na osnovu cega se stvara bitcoin i na osnovu cega oni koji rudare dobijaju kintu. Nisam upoznao ni jednu osobu koja je mogla da mi kaze, naravno, potkrepljeno cinjenicama koje radnje radi racunar dok rudari. Jer suludo je verovati u to da bitcoin nastaje tek tako. Tj nesto mora da se uradi/resi i da to neko plati da bi to imalo neku cenu/vrednost.

Am i making any sense?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.12.2013. 22:31 #534371

status: user
broj poruka: 4739

@Jovan

Nisi citao kontemplacije u ovoj temi na dve strane? Posebno sta je onaj bolid alrad skrabao?

Evo samo jednog citata:

` Kako naslucujem, ovo sluzi za ostvarivanje mracnih namera vladara iz senke i ostvarenje vekovnih teznji tajnih drustava za svetskom dominacijom. Zato je sve zavijeno u maglu. Ozbiljno, rezultati kopanja verovatno sluze u razne svrhe. Mozda trazis lek za rak, a mozda formulu za novo biohemijsko oruzje. Dobro i zlo. Po onome sto znam o istoriji, manje bih se kladio na prvo. `

Daklem, strasno.

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=55894&forid=12&katid=2

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: Razumem se u to kako rudariti 27.12.2013. 22:40 #534377

status: user
broj poruka: 853
Upravo to sto je sve mistifikovano su me i da ne kazem na**sili na benchu kad sam ih pitao, sto vi to radite, za koga radite, i cemu sve i ko je i zbog cega izmislio bitcoin. Kao resis algoritam ko prvi resi dobija btc, ma stvarno,al kome to ide u korist i zasto :)!


:: I jesam neko vreme bio na jednom mining pool-u, ali sam se manuo toga dosta brzo jer su stvarno corava posla, plus za ozbiljniji posao, ako se ovo moze uopste nazvati poslom, potrebna su velika ulaganja
::
:: E sada, ono sto vec nekoliko godina nisam uspeo da provalim, jer je prilicno mistifikovano, je to na osnovu cega se stvara bitcoin i na osnovu cega oni koji rudare dobijaju kintu. Nisam upoznao ni jednu osobu koja je mogla da mi kaze, naravno, potkrepljeno cinjenicama koje radnje radi racunar dok rudari. Jer suludo je verovati u to da bitcoin nastaje tek tako. Tj nesto mora da se uradi/resi i da to neko plati da bi to imalo neku cenu/vrednost
::
:: Am i making any sense?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: Razumem se u to kako rudariti 27.12.2013. 22:41 #534379

status: user
broj poruka: 1577
To funkcioniše na sličnom principu kao i program Folding at Home tj. oni od tebe pozajmljuju snagu tvoje konfiguracije kako bi sa njom uradili nešto a ti za tu pozajmicu dobijaš pare iliti te novčiće bitcoine (bit kao osnovna jedinica informacije i coin kao novčić, u suštini bitnovčić bukvalno prevedeno). Samo što je Folding at Home na dobrovoljnoj bazi i niko te ništa ne plaća.

Dakle, šta ako nekoj banci treba nova zgrada od 10.000 novih računara kako bi mogla da održava svoj finansijski sistem? Banka može da napravi tu zgradu i potroši par miliona ili može da pozajmi snagu svih računara koji se bave rudarenjem i da za to plati određenu naknadu.

Ne mora samo da bude u pitanju banka, može da bude bilo ko, ovo je nešto kao najamni rad za kompjuter, kompjuter radi i na osnovu svog rada dobija dnevnicu za to.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: I jesam neko vreme bio na jednom mining pool-u, ali sam se manuo toga dosta brzo jer su stvarno corava posla, plus za ozbiljniji posao, ako se ovo moze uopste nazvati poslom, pot...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat @pmfrulez 27.12.2013. 23:00 #534383

status: user
broj poruka: 3519
Izvinjavam se za off, ali pogledaj mail.


Intel® i7 4820K@4.8GHz & Corsair H55 Push/Pull/\Asus X79 Sabertooth/x4GB Crucial Ballistix Tactical Tracer & Kingston HyperX/\CrossFireX: Gigabyte R9 280X OC & Sapphire 7970 Dual-X/\Philips 32PFL3017 32``/\Corsair 600T Modded & Tt Toughpower

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.12.2013. 23:08 #534384

status: user
broj poruka: 4739

@ilicstefan
A sta ako nekom diktatoru treba 10.000 racunara da nadgleda raketni sistem svoje drzave srednje velicine?

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: 27.12.2013. 23:14 #534385

status: user
broj poruka: 1577
Verovatno postoji firma koja taj rad prodaje pa postoji neka vrsta kontrole kome se taj rad prodaje.

Možda grešim samo nagađam jer sam i sam laik što se tiče ove teme ali znam ono osnovno, radi se za nekoga, ko je taj neko i šta on radi sa svom tom snagom nije mi poznato.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

::
:: @ilicstefa
:: A sta ako nekom diktatoru treba 10.000 racunara da nadgleda raketni sistem svoje drzave srednje velicine
::
:: _____________________________
:: The finest AV http://goo.gl/aradKv
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 27.12.2013. 23:36 #534392

status: user
broj poruka: 4739

Znam da ne znas druze, pitanje nije bilo bukvalno. Niko ne zna zasigurno.
Takodje, ne znamo da li ima kontrole i kolika je.

Doslo je vreme da se oni koji ovo rade zapitaju sta rade.
Ako nista drugo, barem nek priznaju da ne znaju, i nek ne lazu sebe i druge kako sigurno mora biti u legalne svrhe.

Kazite lepo, ne znam i boli me uvo, vazna mi je kinta. Posteno.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan koliko sam shvatio 27.12.2013. 23:51 #534397

status: user
broj poruka: 776

To je slicno onim satelitskim antenama koje su ljudi uparivali da bi istrazivali zvezde (kosmos). Tj umesto jednog ogromnog tornja u pustinji (cija izgradnja se meri u milijardama), oni uposle gomilu kucnih satelitskih antena i rade radnju. Naravno korisnici (vlasnici) ovih antena nisu imali pojma, za razliku od ove delatnosti.

Mada zakon trzista kaze da sto je veca ponuda, to ce biti manja cena. U ovom slucaju ponuda ste vi, tj svi koji poseduju mining masine. I logicno cena btc-a ce opadati vremenom, i nije toliko isplativo.
Najisplativije je institucijama koje se bave transferom, tj konverzijom u pravi novac tj $

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 27.12.2013. 23:55 #534400

status: user
broj poruka: 1577
Evo nešto sam računao pa prosudite kako i šta.

Postoje mašine specijalno napravljene za rudarenje, jedna od njih koja može i kod nas da se nabavi (nisam baš 100% siguran) je Avalon ASIC #2. Košta negde oko 1500 dolara. Nabavi se nekih 10 komada, u dvorištu, ako imaš dvorište pre svega napraviš nešto najjednostavnije, mrtva ploča od betona sa metalnom armaturom i to 3 metara sa 3 metara. Na to podigneš prostoriju visine do 2,5 metara i to sve ja mislim neće izaći preko 1000 evra, hajde da kažemo neka bude investicija u prostoriju 1000 dolara.

Uz koštanje od nekih 16000 dolara imaš postrojenje koje mesečno uz trenutan difficulty iliti težinu rudarenja donosi oko 7000 dolara, takođe to troši 700 wati svaka mašina što je 7000 wati ukupno. Na mesečnom nivou to izađe oko 5040 kW ako sam dobro izračunao. Tih 5040 kilovata košta oko 90000 dinara ili hajde da kažemo oko 1100 dolara.

Dakle mesečno ti ostaje 5900 dolara. E sad koliko tu ode na razne takse, poreze i šta god ne znam jer nikada nisam rudario ali ovako na papiru ne deluje loše, e sad još samo treba naći te pare XD Samo toliko.

Što rekoše svi, bez ozbiljnih para tu nema neke velike matematike.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez @Mortificat 27.12.2013. 23:57 #534404

status: user
broj poruka: 994
imas mail

iako sam napisao da mi treba savet od ljudi koji znaju kako se rudari ponovo se tema unistava komentarima na bazi pretpostavki....daj bre ljudi hocu da probam pa i na moju stetu...ako neko zna nek napise sta i kako nek napise nesto pametno...



Phenom IIx4 955/Asus M5A97 PRO/Sapphire HD 6870/Seagate 1TB/Black Shark 8GB/1866MHz/LC Powe LC6650GP3/NZXT Lexa S
Potreba da se uvek bude upravu je siguran znak glupog coveka...neki ljudi na ovom forumu ce se sigurno prepoznati

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.12.2013. 00:04 #534407

status: user
broj poruka: 4739

@peterpan

Druze, pomesao si dve stvari: program NASA i film The Arrival.

U prvome sam ucestvovao, i radi se o racunarima koji segmentno obradjuju podatke u programu SETI.

U drugome Carli Sin povezuje komsijske antene da bi otkrio poreklo signala u filmu.

Naravno, nepotrebno je reci da za prvo ljudi znaju ako su krenuli to da rade, dok u filmskoj prici, zaista, nisu imali pojma.

Ali nema veze batice, kul je prica totalno.

Zaradimo bogato, odemo na picence, mozda i smotamo po jednu. http://goo.gl/Mi51l3

@pmfrulez
Ja necu vise da postujem, po tvojoj zelji, ali shvati da to ovde niko nece reci. Onaj ko ne zna ne moze, onaj ko zna ne isplati mu se da pravi konkurenciju. Jedino mozes da saznas tako, pomocu poruka. Ali zapamti, lakse se ulazi nego izlazi.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan re 28.12.2013. 00:14 #534411

status: user
broj poruka: 776


Taj film nisam jos odgledao, al` cu prvom prilikom. A ovu info sam negde ranije video, pa je podelih ovde. Al` opusteno se vi vrnite na novcice da ne spamujem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 28.12.2013. 10:45 #534438

status: user
broj poruka: 1130
Moj mail: mile491@gmail.com

Svako ko hoce i zainteresovan je da sazna o majningu moze me kontaktirati ja se bavim majningom i mogu pomoci od saveta za opremu sve do dizanja para iz banke... Javite mi se pa cu vas dodati na Skajpu pa vam i sve pokazati preko Teamwiewera kada budem mogao i imao vrmena.. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 7  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs