Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Zvučnici -vaši predlozi
STRANA 1 OD 3  
aalek Zvučnici -vaši predlozi 11.02.2021. 23:32 T68061

status: user
broj poruka: 90
Audiofili i svi ostali! Treba mi vaš savet oko kupovine zvučnika. Budžet je oko 300 evra. Kupio bih neke Bookshelf aktivne zvučnike ( u obzir dolaze i neki polovni + pojačalo ( isto polovno) 2.0 ili 2.1 sistem koje bih povezao na komp i tv i služili bi za slušanje muzike i za ugođaj gledanja nekog filma. Sluša se Punk ( uglavnom),rok i bluz i to mp3 i flac. Nemam DAC a ni zvučnu karticu osim one koja je na ploči mortar450 (Realtek® ALC892 Codec) ako je to nešto bitno Prostorija gde bi bili je dnevna soba oko 25 kvadrata. Znam da za nešto dobro treba malo više love ali šta je tu je.Isto tako najbolje je otići negde u radnju i tamo poslušati na licu mesta ali je tamo ipak drugačiji ".ambijent"..Zato mi treba neki vaš savet.Neki od potencijalnih opcija su:
Polk Audio T15
Edifier (?)
MACKIE MR5 mk3
KLIPSCH R 15M Monitor
Presonus Eris (?)
I naravno svi ostali koje ste imali priliku da poslušate a da su preporuka po vama u tom cenovnom rangu. Ajmo predloge za novo i staro
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 11.02.2021. 23:50 #668393

status: user
broj poruka: 12785
Edifier S880DB su solidni za tu negde 300e ako imaš da ih nadješ, imaju integrisano pojačalo pošto nemaš na šta da voziš išta drugo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
caranovic M-Audio BX4 12.02.2021. 10:37 #668403

status: user
broj poruka: 434
uzeo drugar, kaze da su neverovatni!!! Ima Na KP


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ako si bas zapeo za ``aktivne zv.``, onda moze i ovo: 12.02.2021. 19:31 #668430

status: user
broj poruka: 10984
Hercules Monitor5
https:is.gd/m3wrOF
novo-novcijato

Ako ces polovnjake, obavezno ih prvo ``saslusaj``, ne kupuj macku u dzaku...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 12.02.2021. 21:41 #668434

status: user
broj poruka: 4866

Imam Edifier R2000DB u kombinaciji sa Xonar U7 MK-II, zamenili su mi Altec Lansing 621.
Zvucnici izuvaju, bolji zvuk imaju nego prethodni Altec Lansing, dok je kvalitet izrade zaista vrhunski.

Mislio sam da ce biti slabasni sto se tice bass-ova jer sam imao 2.1 sistem pre toga, ali preko 50% ih ne pojacavam jer postaju neprijatno glasni (bass izuva).

Gledao sam i Presonus, gledao sam Mackie modele, ".slusao". testove izmedju Edifier i drugih marki / modela i presekao.

Iskreno, jedna od najboljih kupovina.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 12.02.2021. 22:37 #668436

status: user
broj poruka: 4506
edifier su do jaja zvucnici ali ih kod nas bas slabo ima, nikakav izbor.

2000db je odlican model ali stariji model. S2000MKIII je naslednik tog modela. Pogledaj i S1000MKII on je tu oko 300e ali ga je tesko naci.

Svaki review o njima je bio manje vise best bang for the buck Edifier

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst A2+ 13.02.2021. 11:51 #668451

status: user
broj poruka: 2909

Za vrstu muzike koju si naveo bih ti predložio da razmotirš i Audioengine A2+. Uklapaju ti se u budžet. Odličan zvuk. A ako ti zafali bas imaju opciju za priključivanje vufera.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 13.02.2021. 15:59 #668458

status: user
broj poruka: 90
Uzeću u razmatranje i neku kombinaciju polovnih zvučnika (pasivni) + neko pojačalo. Drugar mi predlaže da svakako poboljšam izvor zvuka tj.umesto ove integrisane zvučne kupim ekternu ili neki DAC (obe varijante polovno ili novo ako ima šta da se povoljno nađe a opet da mi se uklopi u buđžet (možda bih mogao dodati još 3-4 crvene). Buđžet je maksimalno 300 -330 evra.Iščitavam po forumima ali opet nisam načisto.Koja je bolja varijanta? Eksterna u komp ili DAC.Nisam muzičar pa mi ne treba nešto zahtevno.Samo za slušanje muzike.Zato ako imate neki predlog i za ovu drugu varijantu samo napred pošto nisam dobro upućen.Hvala svima na odgovorima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >...>... 13.02.2021. 22:48 #668462

status: user
broj poruka: 18930
Za slusanje muzike ne uzimaju se monitorski zvucnici jer daju analitican zvuk, ali ako volis analitican zvuk, od svih pomenutih, ja bih se opredelio za Klipsch. Mackie je takodje odlican, takodje analitican i precizan.

Zvucna karta je pozeljna, ali bices zadovoljan i na integrusi, pa lagano odaberes dobar DAC, naravno da je to 10x bolje, ali i skuplje, u ovom slucaju mislim da ti to ne treba.

PS sta se desilo sa forumom, odnosno formom? Ne rade znakovi, ne radi BOLD... Dodaju mi se neke tackice.. Sta jos ne radi...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: >...>... 14.02.2021. 08:55 #668469

status: admin
broj poruka: 876

OK, sad radi

::
:: PS sta se desilo sa forumom, odnosno formom? Ne rade znakovi, ne radi BOLD... Dodaju mi se neke tackice.. Sta jos ne radi..
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allpor
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.02.2021. 09:33 #668470

status: user
broj poruka: 18930
Hvala, Mišo

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Veljazin a meni 14.02.2021. 09:39 #668472

status: user
broj poruka: 46
unban ne radi jel?

dobro dobro, hvala molim lepo i stoti put

elem ja sam skroman covek, za rusenje zgrade zna se sta mi sluzi, podnostojeci magnati i marantz a za moju dusu genijalni Genius SP-HF1250B, solidno cepaju za smesne pare, taj Klipsch Edifier i p.l.m. ne bih uzimao u obzir jer u mom slucaju sa Genius-ima mnogo doprinosi Asus Xonar DGX... znaci bez zvucne bacas pare u prevodu


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 14.02.2021. 16:07 #668478

status: user
broj poruka: 90
https://www.audio-high-store.com/kenwood-ka-990sd/ . Da li neko ima iskustva sa ovim pojačalom?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kenwood KA-990SD 14.02.2021. 20:59 #668490

status: user
broj poruka: 10984
Takoreci: vrh. Ako je ispod 150 jewra (polovnjak), ispravan,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Daleki i zaboravljeni rodjache... 14.02.2021. 21:22 #668492

status: user
broj poruka: 10984
pre svega, nisam JA predlozio nego se covek raspitivao za konkretni model (ispeci pa reci deci!). Drugo, nije 700 ``wati`` nego 105 (po jednom kanalu). Ti razumeti? Ili ti je neka Ap(sida) popapala mozgic?

@aalek: uz to bi mogao da nabacis i dobre kutije, pa da imas solidan hajfaj za ne bas veL-I-K-E pare.
Na primer:
https://is.gd/afj6Tf

Podrazumeva se proba ili ``radna`` garancija (to naglasi prodavcima).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 14.02.2021. 21:42 #668494

status: user
broj poruka: 90
Neki predlog za zvučnike (polovne) uz ovaj kenwood?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aleksander Da ne otvaram novu temu... 15.02.2021. 20:35 #668520

status: user
broj poruka: 148
Treba mi predlog za budžet zvučnike 2.1 do 100e, za tiho slušanje muzike na PCu. Trenutno imam Altec Lansing AVS 300 i na drugom kompu Microlab M105R i nisu tako loši, bas je solidan a pomalo im fale srednji i visoki tonovi iako podesim na realtek integruši ekvilajzere. Imao sam nekada davno Creative Cambridge Soundworks 2.1, njihov zvuk mi se baš svideo, ali im je otišao potenciometar na žičnom daljinskom pa sam ih poklonio. Razmišljao sam o Logitech Z333 oni su oko 8500rsd. Da li ima nešto bolje u tom cenovnom rangu, nije mi toliko bitna snaga koliko sam kvalitet zvuka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Alex: Umesto sto si ih poklonio, trebalo je da ih odneses... 15.02.2021. 21:06 #668522

status: user
broj poruka: 10984
u servis i taj potenciometar bi bio popravljen.
Ako ti je malo soprana, postoji ``zaobilazno resenje`` za Altec-a i Microlab-a: jedna piezo-horna po kanalu, paralelno sa satelitima, preko blok (ili bipolar) kondenzatora od 3.3 - 4.7 microfarada (min. 50 V) vezanim redno. Moze i malo eksperimentisanja sa zicanim potenciometrom od desetak W, ali nije moralno...


@Torente, MoreNte, glupa ruko zakona: ``onaj profa iz osnovnu skolu`` ti nije rek`o nista u vezi s` pismenos`: znakovi interpunkcije se pisu odmah iza reci, dakle bez razmaka (ne ``pomagaj !`` nego ``pomagaj!``). Ali, pomoci za tebe nema - b0g te se boji, a Hromi Daba te se gadi... Ostajes sas ostalije parcovi u ambar...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aleksander .... 15.02.2021. 21:15 #668523

status: user
broj poruka: 148
Ti Creative su između ostalog bili beli i još mi je jedan satelit požuteo od sunca, pa sam ih i zato poslao u penziju. Hvala na savetu, ali bi hteo da ipak uzmem neke nove ili polovne 2.1 sa pristojnijim zvukom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 15.02.2021. 23:27 #668532

status: user
broj poruka: 90
Da odgovorim miki069 prvo.Ako nemaš neki predlog nemoj se javljati na temu. Drugo, ko poznaje `materiju` zna da je ovih 300 evra još i skroman budzet za neki hi fi iole dobar sistem ( pa čak i polovan! ). Neki dobar zvučnik (komad) nov košta minimum kao ceo moj budzet. Ako si se već javljajo na temu da ti predočim da gorenavedeni modeli bookshelf zvučnika koštaju 15 000- 20 000 hiljada i više.Napomenuo sam da razmatram i mogućnost nekog pojačala ako mi se uklopi. Ni sam nisam dobro upućen u audiofilske vode pa sam zbog toga potražio pomoć od nekog ko zna. I nije ovo forum samo vezan za PC. Valjda znaš!? Hvala svima na predlozima koje i dalje očekujem. Ovih dana ću otići kod jednog lika pa možda nešto i nađem za sebe.Javljam ako nešto pazarim

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aalek Zvučnici -vaši predlozi 16.02.2021. 21:02 #668539

status: user
broj poruka: 90
Evo da javim da sam pazario tj.kaparisao pojačalo SONY TA -F590ES i zvučnike Infinity RS 5001. To je moj prvi korak u hi fi sistem. Kakav je po vama ovaj moj izbor?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.02.2021. 22:11 #668541

status: user
broj poruka: 18930
Nisam neki ljubitelj Sony pojacala (od kako sam se ranijih dana kao klinac zestoko ispalio zamenivsi cuveni Technics SU-800 mkII sa starijim Sony pojacalom). Naravno, i Sony ima svoju klasu.

Verujem da je ova kombinacija veoma dobra, pogotovo ako si ti zadovoljan, tako da nema sta ko da misli, uzivaj u prvom sistemu i ne menjaj nista ako si zadovoljan.
I ne bi bilo lose da napises neke licne utiske :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dobar si, dobar. 17.02.2021. 18:30 #668556

status: user
broj poruka: 10984
Deluje kao dobra kombinacija. Zvucnici su nesto bolji od onih koje sam ti ja bio preporucio (ali tu su negde), ovaj Soni-boj je solidan mosfet (ali, da biram izmedju njega i onog Kenjvuda, uzeo bih Kenju).
Sve u svemu, sto napisa IMarkovic, ako je sve ispravno i sistem radi kako treba, bice to uzivancija u zvuku. Posalji i neke fotke, javi utiske...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: a meni 17.02.2021. 22:20 #668572

status: user
broj poruka: 12785
Možeš zvučnu od 1000e da staviš na te Genius kutije neće im pomoći. Ne zaludjuj se, to je sve isti rang kao nekad XWave i slično djubre.


:: unban ne radi jel
::
:: dobro dobro, hvala molim lepo i stoti pu
::
:: elem ja sam skroman covek, za rusenje zgrade zna se sta mi sluzi, podnostojeci magnati i marantz a za moju dusu genijalni Genius SP-HF1250B, solidno cepaju za smesne pare, taj Klipsch Edifier i p.l.m. ne bih uzimao u obzir jer u mom slucaju sa Genius-ima mnogo doprinosi Asus Xonar DGX... znaci bez zvucne bacas pare u prevod
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp777 Re: Re: a meni 17.02.2021. 22:30 #668573

status: user
broj poruka: 6
Nemoj vredjati nesto sto nisi cuo/video/isprobao a za ~4500 dinara zaista ne postoji bolji izbor za neko, pa necu reci ni entry level slusanje muzike.

S druge strane, trenutno sedim izmedju dva podnostojeca Magnat-a nakacena na Marantz PM200 i sta da ti kazem, nekad mi je stvarno sladje da se igram sa Genius-ima, ovo u ovo doba dana ume i da smeta komsiluku ali ajde, valjda im vise smeta tezina zanra koji slusam a preciziracu ti ovim linkom sta ide trenutno : https://soundcloud.com/search?q=be%20dreyeve.

Dakle, nemoj mi porediti Genius koji je brend sa XWave-om molim te, drvene su kutije, bass reflex je, moze tu svasta da se iskombinuje uz kvalitetnije drajvere i budzenje pa da ti zvuci mnogo mnogo skuplje.

Pozdrav i svako dobro.


:: Možeš zvučnu od 1000e da staviš na te Genius kutije neće im pomoći. Ne zaludjuj se, to je sve isti rang kao nekad XWave i slično djubre
::
::
:: :: unban ne radi jel
:: ::
:: :: dobro dobro, hvala molim lepo i stoti pu
:: ::
:: :: elem ja sam skroman covek, za rusenje zgrade zna se sta mi sluzi, podnostojeci magnati i marantz a za moju dusu genijalni Genius SP-HF1250B, solidno cepaju za smesne pare, taj Klipsch Edifier i p.l.m. ne bih uzimao u obzir jer u mom slucaju sa Genius-ima mnogo doprinosi Asus Xonar DGX... znaci bez zvucne bacas pare u prevod
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 17.02.2021. 23:15 #668579

status: user
broj poruka: 12785
Slušao sam davno te Genius kutije o kojima dotični priča, ne govorim napamet. Ne mogu da se složim da kod tog seta išta može da se nazove kvalitetom, žao mi je. Svako ima kapiram svoj neki nivo `kvaliteta` zvuka u glavi ali za mene iskreno ti ljudi nisu seli ispred propisnih zvučnika pa i ne znaju bolje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs