Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Windows 11 novosti
STRANA 1 OD 3  
imarkovic Windows 11 novosti 16.06.2021. 00:03 T68288

status: user
broj poruka: 18940
Stize nam novi sistem, iako je Microsoft tvrdio kako ce 10 biti poslednji OS, a dalje cloud, medjutim:

https://smartlife.mondo.rs/

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Koliko vidim, pojavio se i ISO, taman za VM ko ima visak vremena. 16.06.2021. 02:31 #671295

status: user
broj poruka: 2998
Inace zakrivljene ivice izgledaju bas fino, i kao da je providnost malo veca, sto je sasvim ok, po mom ukusu, naravno.

Mada, ne vidim ovo bas kao 11-icu, svakako je najvise promena kozmeticke prirode, ali kapiram da je ovo dobar marketinski potez, jer dobijaju besplatnu zastupljenost u medijima zbog `aLi ReKlI StE Da NeCeTe dA iZbAcUjEtE NoVe vErZiJe`

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hebale ih zakrivljene ivice... 16.06.2021. 07:25 #671296

status: user
broj poruka: 7761
Ne mogu da se otmem utisku da se polako ali sigurno priblizavamo kraju racunara kakvim ih danas poznajemo... svi se trude da nas prebace na pretplate kako bi ostvarili vece zarade pa izmedju ostalih i MS... koji od giganta polako postaje izduvani balon...

Elem sto se tice nove verzije koja nikako nece ukinuti W10 mogu da kazem samo sledece hebale ih zakrivljene ivice... da nece mozda zbog toga racunar da mi radi brze/bolje, duze i jednostavnije...

Od tih zaobljenih coskova imam osecaj kao da mi je neko otkinuo cosak cokolade bez da me je prethodno pitao da li sme/moze...

Ovo se posebno odnosi na telefone...
Ne mogu da vam opisem koliko su mi `filetirani` telefonski ekrani odvratni na oko...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Baš smešno 16.06.2021. 09:41 #671298

status: user
broj poruka: 1327
Sada svi brane W10 a mnogi još uvek kukaju za sedmicom !!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Baš smešno 16.06.2021. 14:23 #671305

status: user
broj poruka: 18940
Da, sada ce se svi truditi da zadrze 10-ku sto duze, posto su je taman ispeglali kako treba, ajmo opet ponovo ispocetka :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Sada svi brane W10 a mnogi još uvek kukaju za sedmicom !
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re 16.06.2021. 15:32 #671306

status: user
broj poruka: 583
Lici mi na neki addon sminku gde lici na osx..
Ne verujem nesto u ovu vest ili ovi iz ms stvarno idu ka tome da kopiraju osx al ne vidim poentu

Mozda je samo concept nekog ko bi zeleo da tako sledeci win izgleda...meni svejedbo jeduno sto me smara su instalacije ..a daj win 10 drzim 2god sada opet moram da instaliram ave ..smor
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re 16.06.2021. 15:50 #671307

status: user
broj poruka: 18940
Malo pre dosao s posla, upravo skidam iso, pa da vidimo na sta lici i da li ce se instalirati kako treba na virtuelki.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Lici mi na neki addon sminku gde lici na osx.
:: Ne verujem nesto u ovu vest ili ovi iz ms stvarno idu ka tome da kopiraju osx al ne vidim poent
::
:: Mozda je samo concept nekog ko bi zeleo da tako sledeci win izgleda...meni svejedbo jeduno sto me smara su instalacije ..a daj win 10 drzim 2god sada opet moram da instaliram ave ..smo
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 16.06.2021. 17:04 #671312

status: user
broj poruka: 2998
Cekamo utiske :)

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi To ce da bude za hibridnu arhikteturu 16.06.2021. 17:07 #671313

status: user
broj poruka: 7695
nesto slicno ima ARM recimo sa 8 jezgara 4 mala + 4 velika ,kad je mali CPU usage rade 4 mala ,a kad je veci ukljuce se svih 8 .Od toga ce korist da imaju najvise laptopovi ,zbog manje potrosnje.Nesto slicno ce da bude i sa GPU.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 16.06.2021. 18:03 #671315

status: user
broj poruka: 819
@imarkovic

mislim da mora da se aktivira TPM 2.0 u biosu za 11 inace nece boot


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.06.2021. 18:11 #671316

status: user
broj poruka: 18940
Mogu vam reci da sam bas odusevljen, barem mnogo vise nego kada sam video Windows 10.
Ikonice, taskbar, veoma su lepo dizajnirali sve, u odnosu na 10, sve su ivice zaobljene, kao da su sa 10-kom krenuli ostro, a ovde sve soft-irano :).

Lici mi na fazon Linux okruzenja, zato mi se i svidja :)
Nema ovo veza sa OSx-om. Ili mozda ima, stvarno ne radim sa MAC-om, mada nije to meni ni slicno.

https://postimg.cc/SnHHYrdj
https://postimg.cc/hXXHGw9H
https://postimg.cc/GBYVFygK

Inace, postoji opcija za pomeranje taskbar-a, ali ne mogu jer nije aktiviran, nisam jos nabavio lekic :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 16.06.2021. 18:59 #671321

status: user
broj poruka: 819
da za virtual ne treba TPM


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 16.06.2021. 19:24 #671322

status: user
broj poruka: 18940
Ne verujem da treba ni ovako, postupak instalacije je identican kao Win10. Load ikonica je nova :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: da za virtual ne treba TP
::
::
:: KONTAKT NA https://twitter.com/1agresso
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ma prosipaju gluposti 16.06.2021. 19:34 #671323

status: user
broj poruka: 4659
kao po obicaju, sve oni naprave upgrade pa on rad brze bolje, ma leti sve. Ja kad sam bio ubacio desetku umesto 8.1, tada je Win bio na HDD video sam koliko je `brzi`, razvlacio se sa podizanjem kao g*vno obicno, plus sve one advanced settings opcije su jos vise umuvali u nekim podkategorijama. Pa sam morao SSD da uzmem da zivne PC malo. Optimizovan boli glava. A to sto ne mogu da se ugase updati manuelno i da bude prosto, to i da ne pominjem uopste.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ma prosipaju gluposti 16.06.2021. 19:51 #671324

status: user
broj poruka: 18940
Sta ti smeta update ako radi? Neka ga, jednom odradi, zapamti jednom da treba da ga pustis da sam odradi update, pusti ga i sve ok. Optimizovali su ga taman da lepo radi, u danasnje vreme NVMe je obavezan, ako ti sa tim ne bude brzo, onda je nesto drugo problem.

Uostalom, mislim da vec sada ima nacin da ugasis update, pa eto. Ako te mrzi, skini DRP online alat i sa njim ugasi.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: kao po obicaju, sve oni naprave upgrade pa on rad brze bolje, ma leti sve. Ja kad sam bio ubacio desetku umesto 8.1, tada je Win bio na HDD video sam koliko je `brzi`, razvlacio se sa podizanjem kao g*vno obicno, plus sve one advanced settings opcije su jos vise umuvali u nekim podkategorijama. Pa sam morao SSD da uzmem da zivne PC malo. Optimizovan boli glava. A to sto ne mogu da se ugase updati manuelno i da bude prosto, to i da ne pominjem uopste
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Meni najvise ide na qu 16.06.2021. 22:49 #671331

status: user
broj poruka: 7695
kada apdejtuje driver bez mog znanja ,zato to uvek iskljucim ,mada kriju tu opciju ko zmija noge.
Sto se tice Win11 mislim da je Microsoft u neku ruku primoran da to uradi,jer su sada noviji Linux ,Mac OS itd.. odlicni u rukovanju hibridne arhikteture ,manje trose ...otud potreba za novi nacin rada Windowsa ,pa zato sada i Intel i AMD spremaju hibridnu arhikteturu x86-64


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re 16.06.2021. 23:52 #671334

status: user
broj poruka: 1958
Ne znam posle win 8 i 10 microsoftu ne verujem mnogo ovako na oko ne izgleda lose sta znam ali uvek oni imaju novu foru da te skrse apdejtom verovatno ce trebati i dosta rama za ovo neopravdanog ne znam, ali ono sto znam je da smisljaju nacin da zarade novac i to je ok sto se toga tice
Ali win 10 je tesko sranje i svako primoravanje na prelazak na sistem koji ti oni kazu je isto tako jako glupo ko zeli treba da ga kupi ali ne na silu

A ko je gore pomenuo jeste klise ali win7 je alfa i omega za desetku o xpu necu ni da pricam

A momci kako ja zamisljam novi sistem je sve ovde receno SAMO NAM OVO TREBA I NISTA VISE!!! Da vrate slavu

https://youtu.be/i_T80ZVD7e8

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 17.06.2021. 06:49 #671335

status: user
broj poruka: 994
deluje simpa ...ja koristim w10 LTSC verziju jer nikako nisam mogo da se naviknem na bespotrebno integrisano smece u normalnim win verzijama
zato cu i ovde sacekati ltsc ako je bude bilo

Cpu:Ryzen5 5600x+NZXT Kraken Z63
MB:B550 Aorus PRO AC
Ram:HyperX Predator 2x16GB 3600MHz
SSD1:500gb Samsung 980 PRO M.2
SSD2:2tb Adata XPG Gammix S11 PRO M.2
Case:JONSBO MOD3
PSU:Corsair RM1000x
Screen:ROG STRIX XG43VQ

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 17.06.2021. 08:58 #671338

status: user
broj poruka: 18940
Nije to fora, nego nekompatibilnost, koja se kad-tad resi. Ajde realno, koliko puta si imao crash posle update-a?
Ja ni jednom, ni na poslu, niti kod kuce... Nikad.

@pmfrulez, i ti preterujes, koje smece? Defender? Prodavnica? Ugasis i cao.
Taj LTSC je enterprize, to sto mislis da ima razlik3, varas se, on ima samo dodatne feature-e koje nemaju normalne verzije.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ne znam posle win 8 i 10 microsoftu ne verujem mnogo ovako na oko ne izgleda lose sta znam ali uvek oni imaju novu foru da te skrse apdejtom verovatno ce trebati i dosta rama za ovo neopravdanog ne znam, ali ono sto znam je da smisljaju nacin da zarade novac i to je ok sto se toga tice
:: Ali win 10 je tesko sranje i svako primoravanje na prelazak na sistem koji ti oni kazu je isto tako jako glupo ko zeli treba da ga kupi ali ne na sil
::
:: A ko je gore pomenuo jeste klise ali win7 je alfa i omega za desetku o xpu necu ni da prica
::
:: A momci kako ja zamisljam novi sistem je sve ovde receno SAMO NAM OVO TREBA I NISTA VISE!!! Da vrate slavu
::
:: https://youtu.be/i_T80ZVD7e
::
:: Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Instalirao sam 11 17.06.2021. 09:08 #671339

status: user
broj poruka: 1327
Prvo na VM pa preneo instalaciju na Hardware. Nije htala instalacija sa USB-a. žalio sa da nema TPM 2.0 a ploča ima ugrađen.
Za sada sve radi isto, svi drajveri se primaju, programi i igre rade isto, sve je isto ispod kože, nema iznenađenja.
Ovo je samo SHELL, praktično hromirani W10. Dodali su mogućnost Widget-a na takabaru, sve ostalo je samo vizuelno. U Dark Mede-u izgleda bolje nego u Light.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Instalirao sam 11 17.06.2021. 09:37 #671340

status: user
broj poruka: 18940
Znaci ipak treba TPM.
Da li ta verzija koju si instalirao ima zaobljene ivice? Tako bi trebalo da izgleda.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Prvo na VM pa preneo instalaciju na Hardware. Nije htala instalacija sa USB-a. žalio sa da nema TPM 2.0 a ploča ima ugrađen
:: Za sada sve radi isto, svi drajveri se primaju, programi i igre rade isto, sve je isto ispod kože, nema iznenađenja.
:: Ovo je samo SHELL, praktično hromirani W10. Dodali su mogućnost Widget-a na takabaru, sve ostalo je samo vizuelno. U Dark Mede-u izgleda bolje nego u Light.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 17.06.2021. 16:07 #671343

status: user
broj poruka: 1991
auuuuu, stigosmo do 11-ice, jos vozim 32-bit-nu 7-icu u VM-u, a i to je pitanje dokle cu,
wine-5.0.3 pegla lepo vecinu portabilnih aplikacija koje mi trebaju, tako da jos malo i zvace se lindouz .)

edit:
mozgalica, ima li neki addon za google chrome tj. `download manager` koji se integrise u njegovo nativno okruzenje, drzi istu download ekstenziju `.crdownload` kao npr. Turbo-Download-Manager-(3rd-edition)_v0.6.5.crx i uspesno pegla greske tipa `network error` (na zalost ne radi), pucanje konekcije usled losih drajvera ili nekih mreznih zavrzlama, znaci standalone addon, a ne plug-inovi za druge programe

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sustinski ovo je Windows 10 18.06.2021. 02:07 #671352

status: user
broj poruka: 9381
Nista revolucionarno, nista specijalno. Sve je isto, sve na istom mestu, svi drajveri odgovaraju, radi Office 2007 sa svim ostalim programima koje koristim. Samo je interfejs izmenjen. Meni je puno lepsi od 10, nekom se mozda nece svideti, ali to je vec idividualna stvar.

Radi brzo, ali je sveza instalacaija i to na SATA SSDu. Brze radi od primarnog sistema Windows 10 na NVMe, ali opet to je sveza instalacija, tako da mi to nije nesto merodavno.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Kapiram da nostalgiju za XP-om i sedmicom 18.06.2021. 03:52 #671353

status: user
broj poruka: 2998
Ali da li su objektivno bolji sistemi?

Takodje, operativni sistem mora da evoluira, kako bi isao u korak sa novim hardverom ali ne samo to nego i bezbednost jednostavno mora da bude tu.

Ono sto jeste dobro je da ko hoce da koristi sedmicu, moze, XP, takodje. I verujem da ti sistemi zaista imaju primenu. Evo ja recimo na matorom 2-in-1 uredjaju i dalje koristim osmicu i sve leti.

Imam nekoliko masina sa win10, i koliko ga koristim, imao sam samo jedan ozbiljniji konflikt sa poslednjih update-om i NV drajverom. I za to sam sam kriv jer nisam sacekao da se update sam pojavi nego sam force-ovao update. Posle nedelju/dve, koliko vec, update se pojavio sam, uradio ga, sistem radi bez ikakvih problema. Imao sam mozda jos po neki bas sitan problem (i to iskljucivo kada sam koristio update assistant) Ali nije bilo nista sto se nije moglo srediti u bukvalno 4 klika.

Sto se stabilnosti tice, ista stvar, instalacije rade godinama, trpe raznorazne promene hardvera, manje vise sam radio reinstall samo kada bi crkao drajv ili neko nesto zeznuo svojom greskom. XP bi krenuo da zeza kada ga neko pogleda popreko, a sedmicu sam reinstalirao mnogo cesce nego sada desetku. Koristio sam desetku na intel i amd platformama kao i sa NV i AMD karticama i stvarno je to najispeglaniji win koji sam ikada koristio.

11-icu gledam kao facelift (koji mi se inace bas dopada i jedva cekam da vidim zavrsenu verziju), mozda malo `zategnut` kod, pokoja optimizacija, ali manje vise isto ispod haube. Ono sto ne razumem je sto se ljudi po netu ponasaju kao da moraju da ga instaliraju istog dana kada se pojavi kao da ce da svi ostali windowsi magicno da nestanu

Da li cu ga instalirati na desktopu/laptopu kojim zaradjujem novac? Naravno da ne, makar ne prvih godinu dana, nisam lud da se zezam sa `lebom.

Na kompu za igre? Definitivno, cim windows update kaze da mi je hardver kompatibilan, necu ni da razmisljam, svakako su mi save-ovi u cloud-u, najgore sto more da se desi je da moram da se vratim na desetku ako nesto ne radi.

Na 2-in-1? na njemu ce se vrteti osmica dok ne ispusti dusu.

Takodje, windows defender je TAKO dobro parce softvera.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sustinski ovo je Windows 10 18.06.2021. 09:17 #671357

status: user
broj poruka: 18940
Tako je, sustina je ista, ali mnogo lepsi interface, meni se mnogo vise svidja.

PS 7-icu vise nema svrhe ni razmatrati, na Ryzen-u gotovo vise i da ne moze da radi kako treba, od 2xxx pa na dalje... Ono sto ne moze, ne moze i to je to.

Skoro sam prijatelju instalirao XP zbog racunovodstvenog programa i matorog kompa, pa sam malo osetio nostalgiju :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Nista revolucionarno, nista specijalno. Sve je isto, sve na istom mestu, svi drajveri odgovaraju, radi Office 2007 sa svim ostalim programima koje koristim. Samo je interfejs izmenjen. Meni je puno lepsi od 10, nekom se mozda nece svideti, ali to je vec idividualna stvar
::
:: Radi brzo, ali je sveza instalacaija i to na SATA SSDu. Brze radi od primarnog sistema Windows 10 na NVMe, ali opet to je sveza instalacija, tako da mi to nije nesto merodavno
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jedino sta sam primetio je… 18.06.2021. 12:49 #671363

status: user
broj poruka: 9381
Da mi je odmah prepoznao sva tri monitora, odmah po podizanju laptopa. Kod 10ke sam morao da ih palim rucno i definisem modove. Ovde mi je odmah dao sva tri sa extended desktopovima. To je, verovatno zbog toga sto ga razvijaju u pravcu multi screen OSa, jer su odustali od Windows 10X, pa hoce da ga objedine sa Win 10 i daju mu naziv Windows 11 :)
Sve u svemu, instalirao, zezao se neka dva sata, video da je isti sustinski nako Win 10 i necu se vise baviti njime dok ne izadje.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs