Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen 7 2700x problem sa temperaturom
STRANA 1 OD 4  
Gare87 Ryzen 7 2700x problem sa temperaturom 09.07.2021. 14:13 T68318

status: user
broj poruka: 4659
Do skoro sa podesavanjima koje sam koristio je temperatura bila tu oko 80 ili manje. Juce sma primetio da se pod nekim osrednjim opterecenjem gasi racunar. Kad sam restartovao provrteo sam neke testove sa 90-100% load i video sam da ide temp do 100c i ima spikes preko 100. Ugasio sve i razmontirao kuler i ventilator, ocistio i stavio pastu drugu (grafitna). Pomerio sam takodje prekidac na high fan speed, ali opet kada vrtim test temp ide do 100c, sad je malo ispod 100 negde oko 95, ali je to opet previse. Uzeo sam prosle godine takodje na leto tako da je isto vrucina bila kao sada ali nisam imao ovaj problem. Da li nesto jos moze da bude problem ili jednostavno treba jedan tower cooler umesto ovog !?

P.S takodje sam smanjio i voltaze i klok na 4ghz, kuciste je otvoreno kao i uvek ali kao sto rekoh ovo je pocelo sad da se desava, nije bilo ovako prosle godine, ali i sad do skoro nije bilo problema.





Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Proveri prstom da li je kuler zaista vreo 09.07.2021. 15:52 #671686

status: user
broj poruka: 9381
Mozda ti senzor ne ocitava temperaturu CPU kako treba.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ne sme 09.07.2021. 15:55 #671687

status: user
broj poruka: 985

ne sme ni sa stock kulerom da bude 100 stepeni... ja bi se zapitao da li senzori za temperaturu rade dobro,pa onda krenuo daljhe sa trazenjem kvara,moze biti svasta a mozda falicno ocitavanje temperature... pipni ti rukom hladnjak kad pokaze da je 100 stepeni...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot sad vidim 09.07.2021. 16:23 #671688

status: user
broj poruka: 985
da si napisao da ti se ugasi komp,znaci stvarno dodje do 100 stepeni,imas par opcija,prva je da stavis dobar hladnjak i pastu,pa da vidis sta ce da se desi, ako padne temp,pobedio si... drugo-od klokovanja si ostetio procesor , stavi ga na drugu plocu pa vidi kako su temperature, za plocu se snadji od kolege drugara komsije...trece maticna koja nesto ne regulise kako treba i zbog nje se pregreva procesor,imao sam licno da se sretnem sa sva tri slucaja tokom moje karijere,pa ne pricam napamet...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 09.07.2021. 16:39 #671689

status: user
broj poruka: 3974
Menjaj kuler, kakav stock, ko to jos koristi.. :D




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 09.07.2021. 16:52 #671690

status: user
broj poruka: 985

koriste ljudi koji nemaju nameru da bilo sta overklokuju,samo da sklope onako kako je fabrika predvidela i rade sa time normalne stvari...

:: Menjaj kuler, kakav stock, ko to jos koristi.. :
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 gledao sam test 09.07.2021. 17:01 #671691

status: user
broj poruka: 4659
sa stock kulerom (verovatno default clock) zagreva se do 70ak stepeni max, na 100% load, tako je i bilo i kod mene, mozda malo vise jer sam podigao brzinu procesora. Voltaza je bila ispod maksimalne vrednosti, oko 1.4v, tako da nisam nista opterecivao procesor preterano, niti je procesor inace opterecen nesto mnogo max ako bude do 50% i to retko. Tako da nije maltretiran, nije imalo potrebe.

I da kuler je vruc kad se dodirne, tako da naleze dobro, mada cevi nisu nesto mnogo tople, ali sam aluminijumski hladnjak jeste.

Mada sam takodje nasao jos jedan test na youtubu na kome se isto coveku greje dosta cpu sa njegovim wraith kulerom. Kupicu drugi nije problem, ali ako to ne resava problem, bolje da vidim sta moze drugo da bude.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: sad vidim 09.07.2021. 17:05 #671692

status: user
broj poruka: 4659
Taj problem sa plocom da li se javio posle nekog vremena ili je bio odmah prisutan otpocetka ?
Da li je mozda BIOS nesto ujebo stvari ?

Sad sam se setio takodje da sam bio ugasio struju juce na sklopku u ormanu dok je radio komp, mozda sam tako nesto sjebo jer sam zamajan, ali nemam referentnu vrednost pre toga da bih znao koliko se grejao pre toga, jer me nije zanimalo, radio je dobro kad sam uzeo, sve sam tad testirao i to sa fabrickom pastom koja je bila zalepljena na kuleru posto je procesor bio nov kad sam ga uzeo sa njegovim kulerom.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: da si napisao da ti se ugasi komp,znaci stvarno dodje do 100 stepeni,imas par opcija,prva je da stavis dobar hladnjak i pastu,pa da vidis sta ce da se desi, ako padne temp,pobedio si... drugo-od klokovanja si ostetio procesor , stavi ga na drugu plocu pa vidi kako su temperature, za plocu se snadji od kolege drugara komsije...trece maticna koja nesto ne regulise kako treba i zbog nje se pregreva procesor,imao sam licno da se sretnem sa sva tri slucaja tokom moje karijere,pa ne pricam napamet..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: sad vidim 09.07.2021. 17:20 #671693

status: user
broj poruka: 985

kod mene problem kada je maticna ploca dizala procesoru temperaturu je bio od momenta kad je nova ploca iz kutije izasla,i sta god da sam pokusavao,nije mogla da se spusti temperatura,komp se samo gasio posle par minuta rada,cak sam probao da uz dobro hladjenje i pastu otvorim stranicu kucista i stavim onaj ogromni sobni ventilator sto duva kao nenormalan,ja sam ga postavio na 30cm od kucista da duva na najjacu brzinu u kuciste,preko svih komponenti,dobio sam samo da umesto 3 minuta do gasenja sa ventilatorom uperenim u kuciste treba 5 minuta da bi se komp pregrejao i ugasio. zamenio plocu u garanciji,stavio isti procesor na nju,nije presao 62 stepena nikad vise na 100% opterecenja... eto ideje,stavi sobni ventilatyor da gruva dirrktno u kuciste,MORA da bude osetne razL-I-K-E u temperaturi ako je sve ispravno... ako ne bude razL-I-K-E,neka komponenta je ostecena...


:: Taj problem sa plocom da li se javio posle nekog vremena ili je bio odmah prisutan otpocetka
:: Da li je mozda BIOS nesto ujebo stvari
::
:: Sad sam se setio takodje da sam bio ugasio struju juce na sklopku u ormanu dok je radio komp, mozda sam tako nesto sjebo jer sam zamajan, ali nemam referentnu vrednost pre toga da bih znao koliko se grejao pre toga, jer me nije zanimalo, radio je dobro kad sam uzeo, sve sam tad testirao i to sa fabrickom pastom koja je bila zalepljena na kuleru posto je procesor bio nov kad sam ga uzeo sa njegovim kulerom
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: da si napisao da ti se ugasi komp,znaci stvarno dodje do 100 stepeni,imas par opcija,prva je da stavis dobar hladnjak i pastu,pa da vidis sta ce da se desi, ako padne temp,pobedio si... drugo-od klokovanja si ostetio procesor , stavi ga na drugu plocu pa vidi kako su temperature, za plocu se snadji od kolege drugara komsije...trece maticna koja nesto ne regulise kako treba i zbog nje se pregreva procesor,imao sam licno da se sretnem sa sva tri slucaja tokom moje karijere,pa ne pricam napamet..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Probaj... 09.07.2021. 17:35 #671696

status: user
broj poruka: 6643
Šta ti očitava temperaturu koje si postovao? Ryzen Master stavlja 95C kao limit procesora..... ne znam, lično sam prodao wraith neotpakovan i odmah stavio jeftini a predobar LC... ali, proc i na ovoj temparaturi stoji na 39.xC a opterećen jedva duplo...
Po meni, ploča je osumnjičeni br.1 - resetuj bios na početne vrednosti, pa vidi.
Pod dva, probio procesor.... ali to je.. ma ne znam kako si ga svirao.
Pod tri, promatraj kuler, da li se sa opterećenjem vrti ili ne vrti brže. Ili, zaglavi, mada to sa godinu dana starim kulerom ne bi trebalo da bude moguće.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Probaj... 09.07.2021. 21:55 #671702

status: user
broj poruka: 4659
OCCT, Dragon Centar i MSI command centar, svi ocitavaju isto i BIOS ocitava istu IDLE temperaturu, tj malo nizu dok je u BIOSu tipa tad je 55c.

Probacu to sa BIOSom nisam hteo da se drkam jer imam mnogo podesavanja koja trebam posle da prepodesim, zato rekoh da pitam ovde prvo.
Nisam maltretirao procesor ne volim to da radim jer stvarno nema potrebe ovaj Ryzen 7 je odlican cpu i nisam ni za test probao ni max voltazu ni max klok ni ostalo, stavio sam na 4.1ghz i to je radilo savrseno sa dovoljno niskim temp i plus cooler na low podesen, sad je na high. Evo neka blago zahtevna igra u pozadini i 8k youtube video CPU load 70% oko 80c je temp konstantno.
Da brzina kulera se povecala sad na high tacno koliko pise po specifikaciji koje sam nasao na netu, takdoje sam smart speed podesio da vrti sto vise da obara temperature stavio sam na 85c da bude 95% ili 100% brzina kulera cisto da proverim.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Šta ti očitava temperaturu koje si postovao? Ryzen Master stavlja 95C kao limit procesora..... ne znam, lično sam prodao wraith neotpakovan i odmah stavio jeftini a predobar LC... ali, proc i na ovoj temparaturi stoji na 39.xC a opterećen jedva duplo..
:: Po meni, ploča je osumnjičeni br.1 - resetuj bios na početne vrednosti, pa vidi
:: Pod dva, probio procesor.... ali to je.. ma ne znam kako si ga svirao
:: Pod tri, promatraj kuler, da li se sa opterećenjem vrti ili ne vrti brže. Ili, zaglavi, mada to sa godinu dana starim kulerom ne bi trebalo da bude moguće
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: sad vidim 09.07.2021. 22:01 #671703

status: user
broj poruka: 4659
Nisam imao problem kad sam uzeo plocu, mada je ploca uzeta polovna, BIOS nije updatovan nista. Toliko je i kod mene temp kad nisu veL-I-K-E vrucine, ali posto mi u sobi mnogo vruce onda idu do 70 i nesto, ali ovo sada nije normalno koliko se odjednom poceo greje.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


::
:: kod mene problem kada je maticna ploca dizala procesoru temperaturu je bio od momenta kad je nova ploca iz kutije izasla,i sta god da sam pokusavao,nije mogla da se spusti temperatura,komp se samo gasio posle par minuta rada,cak sam probao da uz dobro hladjenje i pastu otvorim stranicu kucista i stavim onaj ogromni sobni ventilator sto duva kao nenormalan,ja sam ga postavio na 30cm od kucista da duva na najjacu brzinu u kuciste,preko svih komponenti,dobio sam samo da umesto 3 minuta do gasenja sa ventilatorom uperenim u kuciste treba 5 minuta da bi se komp pregrejao i ugasio. zamenio plocu u garanciji,stavio isti procesor na nju,nije presao 62 stepena nikad vise na 100% opterecenja... eto ideje,stavi sobni ventilatyor da gruva dirrktno u kuciste,MORA da bude osetne razL-I-K-E u temperaturi ako je sve ispravno... ako ne bude razL-I-K-E,neka komponenta je ostecena..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Temperatura sobe 10.07.2021. 07:22 #671705

status: user
broj poruka: 6643
...mislim da nije do temperature sobe, bem`ga, nije viša od 40C sigurno, to ima samo na suncu. Max u hladovini ide do 38C.....to u porastu temperature ne ide baš linearno, ali recimo najviše oko 2x kao najgora varijanta (ako je na 25C sobe CPU bio na 39C, na 40C, razlika je 15C, recimo da bi CPU otišao za +30C?).... ali tako se ne ponaša kod mene. Kod tebe se ponaša tako da nekontrolisano diže temperaturu. Ploča, garant. One inače fabrički daju više struje i malo dižu klokove kako bi bile brže na uporednim testovima (kada se pojave) a posle, ko ga j. Odnosno, sada su naponi procesora smešno mali, delovi i delići volta prave razliku, bilo kakva degradacija nekog kondenzatora u kolu za regulaciju napona, može dovesti do značajne promene odnosno, `nasviravanja` napona. A ovo liči upravo na prenapajanje CPU.... šta bi sa BIOS-om, on je sledeći okrivljeni.... radi isto što i sjebani kondenzator... a neki second-hand software, podešavanje win-a ili apdejt koji utiče na power plan?



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 10.07.2021. 07:59 #671706

status: user
broj poruka: 4659
Ucitao sam default settings u BIOSu, i sada nece vise ni post screen da se pojavi, vadio sam bateriju i resetovao CMOS preko pinova na default i jok. Vadio memorije, iskljucivao diskove i nece da se pojavi post screen, a ukljuce se kuleri ali nema slika ni preko DVI ni preko display porta. Tako da nemam ideju sad sta jos da probam. Videcu popodne.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Miriše na to da je ploča otegla papke 10.07.2021. 09:15 #671707

status: user
broj poruka: 6086
Nadam se da ćeš uspeti da oživiš ploču, ali ako ne uspeš da je oživiš, nemoj da kupuješ sličnu, sirotinjsku varijantu, jer ne ide 2700X na ploču poput te koju imaš. Od MSI-a, minimum je B450M PRO-VDH, tj. ploča koja ima hladnjak na naponskoj sekciji.
Drugo, klokovao, ne klokovao procesor, za jače procesore ti nije dovoljan boks kuler. Minimum je LC Power Cosmo Cool LC-CC-120.
Otvaranjem kućišta nećeš postići ništa, osim ako se ne radi o totalnom kršu, koji nema mogućnost ugradnje barem dva ventilatora od 12cm. Samo remetiš protok vazduha u kućištu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Miriše na to da je ploča otegla papke 10.07.2021. 10:58 #671708

status: user
broj poruka: 4659
Ma nije ova toliko slaba, imale su i slabije ploce od ove kad sam gledao, ali dobro iskoristicu vikend da vidim sta jos moze biti, jer ne znam sto odjednom posle reseta nece sad ni do post screen-a da dodje. Sto se tice hladjenja, napisao sam iznad, uzet je cpu i sve ostalo proslog leta tako da su isto bile vrucine, ali se nije pregrevao ovako, odmah sam bio pustio test cim sam sklopio konfiguraciju, da su temp bile visoke uzeo bih drugi kuler. Takodje ploca je iz prve radila bez ikakvog cackanja. Ne znam sta se desava.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Nadam se da ćeš uspeti da oživiš ploču, ali ako ne uspeš da je oživiš, nemoj da kupuješ sličnu, sirotinjsku varijantu, jer ne ide 2700X na ploču poput te koju imaš. Od MSI-a, minimum je B450M PRO-VDH, tj. ploča koja ima hladnjak na naponskoj sekciji
:: Drugo, klokovao, ne klokovao procesor, za jače procesore ti nije dovoljan boks kuler. Minimum je LC Power Cosmo Cool LC-CC-120
:: Otvaranjem kućišta nećeš postići ništa, osim ako se ne radi o totalnom kršu, koji nema mogućnost ugradnje barem dva ventilatora od 12cm. Samo remetiš protok vazduha u kućištu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.07.2021. 11:05 #671709

status: user
broj poruka: 4741

Ne mora slabiji kvalitet ploče i kulera da dođe odmah. Godinu dana otpriL-I-K-E i treba.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jel ploca pisti kda se izvade ram moduli? 10.07.2021. 12:59 #671710

status: user
broj poruka: 9381
Ako pisti, onda je verovatno problem sa kompatibilnosti rama, u smislu prvo da upalis komp sa drugom ram memorijom, nastelujes vrednosti za ram i onda ubodes tu koja je bila.
Ako ne pisti kada je ram memorija izvadjena, onda je verovatno ploca geknula, mada ne verujem da bi je reset biosa poslao u vecna lovista.
Probaj da izvadis procesor i sve sa ploce, prikaci SAMO napajanje, upali plocu da ne detekruje nista od komponenti na sebi (moguce da ce raditi samo par sekundi i ugasiti se) i potom sklopi samo cpu, ram i vga i probaj da upalis.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Miriše na to da je ploča otegla papke 10.07.2021. 13:29 #671711

status: user
broj poruka: 985
znaci fabrika je glupa sto uz procesore daje i fabricke kulere,a ti si pametan i kazes da ni jedan fabricki kuler nije dovoljan da ohladi procesor... Lepo,bas lep savet... ne znam samo sta je sa svim onim milionima ljudi sirom sveta koji kupe najjeftinije gotove konfiguracije sa 2 godine garancije,i po dve godine ne otvore kuciste jer ni ne znaju da se kompjuter cisti od prasine,menja termalna pasta i slicno,kako ti silni milioni ljudi nemaju problema??? ja licno znam najmanje 10-ak ljudi sa konfiguracijama slicne snage koji su sa box kulerima i nalepnicom koja se kida kad otvoris kuciste da nebi cackali ljudi sami, i gle cuda,nikom se nista ne pregreva,cak i u najozbiljnijem gejmingu,a zamisli,svi imaju box kulere... i jos ZATVORENA KUCISTA ...


:: Drugo, klokovao, ne klokovao procesor, za jače procesore ti nije dovoljan boks kuler.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Miriše na to da je ploča otegla papke 10.07.2021. 15:48 #671713

status: user
broj poruka: 18940
Nisu fabrike glupe, niti je glup savet predloziti da uz jace procesore koji zahtevaju bolje hladjenje kupis after market kuler. Naravno, ne mora to za neke slabe procesore, sve zavisi.

Ne znaci to da ne moze da ohlade fabricki kuleri, ali ne mogu dovoljno dobro da ohlade.. Dodaj jos posle nekog vremena kada se nakupi prasina, pa jos povecavaju temperature, pa buka... Zakljuci sam.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: znaci fabrika je glupa sto uz procesore daje i fabricke kulere,a ti si pametan i kazes da ni jedan fabricki kuler nije dovoljan da ohladi procesor... Lepo,bas lep savet... ne znam samo sta je sa svim onim milionima ljudi sirom sveta koji kupe najjeftinije gotove konfiguracije sa 2 godine garancije,i po dve godine ne otvore kuciste jer ni ne znaju da se kompjuter cisti od prasine,menja termalna pasta i slicno,kako ti silni milioni ljudi nemaju problema??? ja licno znam najmanje 10-ak ljudi sa konfiguracijama slicne snage koji su sa box kulerima i nalepnicom koja se kida kad otvoris kuciste da nebi cackali ljudi sami, i gle cuda,nikom se nista ne pregreva,cak i u najozbiljnijem gejmingu,a zamisli,svi imaju box kulere... i jos ZATVORENA KUCISTA ...
::
::
:: :: Drugo, klokovao, ne klokovao procesor, za jače procesore ti nije dovoljan boks kuler.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: Miriše na to da je ploča otegla papke 10.07.2021. 16:01 #671714

status: user
broj poruka: 985
covek nije predlozio,nego je TVRDIO DA NE MOZE FABRICKI KULER DA SE STAVI NA JACE PROCESORE,a to nije tacno,i takvi saveti mi smetaju jer nisu tacni... NIJE ISTINA DA NE MOZE DA RADI I HLADI SA FABRICKIM KULEROM,i svako ko kaze drugacije ne zna sta prica...e sad ,naravno da je bolje da se stavi bolje hladjenje,ali ko zeli da ima fabricki kuler koji dodje uz procesor ce da odradi posao sasvim korektno... dobra pasta,par ventilatora u kucistu za airflow,i mora da radi,fabrika je to veoma dobro proracunala...pa na vreme ocisti prasinu sa hladnjaka,na vreme menjaj pastu,i trajace i radice normalno...


:: Nisu fabrike glupe, niti je glup savet predloziti da uz jace procesore koji zahtevaju bolje hladjenje kupis after market kuler. Naravno, ne mora to za neke slabe procesore, sve zavisi
::
:: Ne znaci to da ne moze da ohlade fabricki kuleri, ali ne mogu dovoljno dobro da ohlade.. Dodaj jos posle nekog vremena kada se nakupi prasina, pa jos povecavaju temperature, pa buka... Zakljuci sam
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 10.07.2021. 16:58 #671715

status: user
broj poruka: 4741

Kolko ja vidim nije napisao da ne može da se stavi nego da nije dovoljan, i nije ako nećeš posle godinu dana da dođeš u ovu situaciju. Isto si napisao i ti sa naravno da je bolje da se stavi bolje hlađenje. Suštinski ista tvrdnja.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 @suvi genije 10.07.2021. 17:45 #671716

status: user
broj poruka: 6086
Da ti malo iskuliraš ladnim pivom ili sličnim, jer vidim da su ti visoke temperature udarile uglavu, pa čitaš i razumeš ono što ti želiš, a ne ono što je napisano.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Ljudi.. Dragi 10.07.2021. 22:49 #671717

status: user
broj poruka: 3821
2700X dolazi sa prilicno finim hladjenjem, nije taj hladnjak uopste tako los.

Ono sto je lose je da se na plocu koja nema nijedan hladnjak na VRM sekciji ostavi 2700x na fabrickim podesavanjima, da mu se ne proba spustiti malo napon ili eventualno iskljuciti onaj AMD XFR.

Moze taj procesor da radi sasvim korektno sa tom plocom ako se unapred lepo naprave podesavanja u BIOS-u.

Leto je, sve gori sada, evo ja cak i sa svojim krsom (i5 760 @ 3.8 - CC120 LC -GTX 750) imam drasticno vece temeprature leti u MS Iron kucistu..

Dakle, ako neces da razmisljas, lepo su ti kolege rekle da kupis bolju plocu, a ovaj cooler, jos jednom, nije los tako, barem po mom misljenju, naravno, to je ona beeefy RGB varijanta za 2700X, ako si dobio neki obican, to je druga prica.

Takodje, barem malo bolja situacija biva kada hladis 2700x sa tim beefy RGB coolerom jer i VRM dobija neko hladjenje, sto nije slucaj na jeftinim plocama ako ih opremis tower aftermarket hladjenjima.

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Ok 10.07.2021. 23:33 #671718

status: user
broj poruka: 4659
Da ide RGB kuler i nisam imao problem sa temperaturama iako su bile vrucine, zato sam i postavio temu. Ali sada posle restarta BIOSa ne dolazi ni post screen. Gledao sam i kad sam uzimao i sada i ova ploca treba da ima out of box support za ryzen 7 2700x, tako da ne bi trebalo da je ubagovao BIOS pa da treba da se fleshuje opet. Probao sam i napajanje neko krsh i sa njim je isto.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dakle...hiljaditi put 11.07.2021. 07:12 #671719

status: user
broj poruka: 6643
NIJE do box kulera. Tačka. On nije dovoljan za neki overklok, i, neće spustiti temperaturu sa 41C na 40,1C odnosno u fulu sa 81C na 78C, ali, boli te stoyko za to. A to si i sam iskusio jer je sve radilo do jučer kako treba.
NIJE nekompatibilna ploča. Radila je do jučer kako treba. Da, nije to ploča na kojoj bi se nasvirao 8 jezgarni procesor tako da se jure neki rekordi, ali u granicama i malo oko njih, sasvim moguće i predviđeno od AMD-eke... u svakom slučaju, šta god si čačkao u podešavanjima bios-a oko procesora, box i ploča su do sada ispratile.
NIJE nekompatibilan BIOS, jebote, pa ne bi radio do sada nikako. Da si ga ti sam dan pre toga flešovao, onda da, ovako, nije BIOS sam po sebi, već, čip na kojem se BIOS čuva, pobrljavili podaci zbog ko zna čega, možda i vrućine, naponskog skoka, bem`ga.
PLOČA je (ali, šta na ploči...) što si video i sam jer čim se pipnuo BIOS, nema posta (eto, glavni osumnjičeni, bios čip opet)...
Jedina zamerka je ono što si čačkao oko CPU (`smanjio si voltaže i klok na 4Ghz`)... sad, pošto ti se nešto desilo, imam neki moralni osnov za pridikujem: A ZAŠTO TO RADIŠ (RADITE) sa ovako naprednim AMD procesorom??????????????????????????????????????? Pa kupio si tehnologiju koja sama, izuzetno, IZUZETNO brzo i neprimetno prilagođava klok, potrošnju, grejanje sa max performansama - overklokuje u letu onda kada treba, koliko treba i samo onda kada treba. A ti si praktično silovao `na prazno` da bi imao osećaj kako zver radi `za sve pare`. Drugo, treba ti neki za to prilagođen softver da vidiš stvarne razL-I-K-E u tih par stotina MHz kloka na 2700-2700x....odnosno, razL-I-K-E su iluzorne. U 99.9% svakodnevnog rada, nema ih. Ne osetiš. A, kad nešto crkne, osetiš....
Probaj ove lepe savete oko pokušaja pobuđivanja ili `razlgupljivanja` ploče - bios-a koje si dobio od kolege, drži malo duže kratkospojene reset biosa bez baterije.... možda i nju da promeniš, ako je bila škart, ili....
Ploču u servis/kupuj novu.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs